Ns: Go on
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak hrát: Pro začátečníky III: Forma komentářů

Goto down

Jak hrát: Pro začátečníky III: Forma komentářů Empty Jak hrát: Pro začátečníky III: Forma komentářů

Příspěvek pro Akihiro Kazuki Tue 19 Feb - 16:51

Tak milý zlatí^^
Už nějakou tu dobu se tak mezi sebou bavíme o zlepšování kvality příspěvků, jejich délce, úpravě a podobně, jenže nikdo se k tomu nehlásí, tak jsem se toho zhostila xD.
Nejprve bych ráda řekla, že nemám v úmyslu vás poučovat o jazyce českém, co si budeme povídat, ze mě paní profesorka taky nebude, chyb a překlepů sekám jak žita a k tomu jsem dyslektička, ale nějaká ta menší pravidla by jsme snad snesli všichni^^

Takže začněme:

-->asasine nasel jsem svitek a naucil se to jutsu přibehl sem<--

1.Písmena
Hlavně mám na mysli ta velká na začátku věty! Opravdu vám přijde, tak těžké zmáčknou shift nebo caps lock? V kombinaci s tím, že někteří nepíší ani tečky je pak docela složité vyznat se v tom, kde je konec první a začátek druhé věty!


2.Znaménka
Ano, ano věty nám taky končí! A končí třemi výrazy - ?*!*. Nepřijde mi tak složité tohle zmáčknout.


3.Přímá řeč
Hmm podle mě největší kámen úrazu! Spousta z vás používá jinou barvu pro mluvení a jinou pro psaní… dobře, na jednu stranu alespoň to, ale když už se obtěžujete s tím vložit tam ten kód, či jak to nazvat, dělá vám takové problémy vložit tam uvozovky?
Sami řekněte, co vám přijde přehlednější – ahoj řekl jsem nebo „Ahoj.“ řekl jsem…?
Podle mého názoru to zas taková makačka není!


4.Délka
Dobře, o délce se dá taky polemizovat, nemůže se předem určit kolik znaků, nebo vět máte použít, to prostě nejde, ale jednoslovná odpověď je dost chabá, když hrajete komentářovou hru, nepřijde vám? Ono přitom stačí přidat dvě tři slova, jak se cítíte, co děláte nebo podobně a hned máte hezkou větičku, ze které váš spoluhráč nemá trauma, protože se on jako telátko vypisuje s pětivětým souvětím a vy mu odpovíte Hmm..
Já vím, máme to ve zvyku hlavně my holky, ale kluci, zkuste se někdy trochu zamyslet, že nám taky dá práci tohle udělat, tak se taky snažte a trochu nám pomozte! Ono se s vámi dá pak těžko bavit, když na každou naši odpověď řeknete Hmm, jo, možná! /Ne jen pro kluky, některé holky to dělají taky a naopak někteří kluci píší krásné příspěvky^^/


5.Pravopis a diakritika
Hmm takže i toto jsem sem zařadila i když to už bych nebrala na takovou váhu. Nějaké to vysel-visel nebo tréning-trénink přežijeme všichni, o koncových i-y ani nemluvím, ale přece jen, něco mě bije do očí a neříkejte, že vás ne! Takže před tím, než kliknete na odeslat, si to po sobě přečtěte a třeba vás trkne, že ve výrazu - přez bude nějaká ta chyba^^
No a co se týká diakritiky, představte si, že máme i čárky a háčky^^ Takže místo toho, abyste napsali – obe- a dvacet lidí na to koukalo a luštilo co to je, namohu svou lenošskou ruku a napíšu česky – obě a jsme spokojeni všichni^^!


6.Jména
Ano, ano^^ Například moje jméno, píší dobře celkově tři osoby^^ Když si krucinál do jména napíšu PiliKKa s dvěma KK, dělá vám takový problém to napsat? Kdybych chtěla být s jedním, tak si dám jedno^^!
To zaprvé a za druhé, je to mé jméno, takže s VELKÝM písmenem^^ děkuji^^!


-->“Assasine, našel jsem svitek a naučil se to jutsu!“ přiběhl jsem.<--

Nezní vám to líp?^^
Nechci jmenovat ani ty dobře píšící ani ty špatné, nechci ani říkat, že já sama píšu dobře, ale zamysleme se všichni nad tím, že píšeme KOMENTÁŘOVOU HRU a tak by naše komentáře mohli mít nějakou úroveň!^^
Na závěr, nechceme po vás, abyste tu se slovníkem spisovné češtiny lovili slova, ale uznejte, že tohle je přehlednější, všem to krátí čas luštěním vaší myšlenky a lidem jako mě to necuchá nervy^^


Předchozí díly:
Jak hrát: Pro začátečníky I: Úvod
Jak hrát: Pro začátečníky II: Začínáme psát!

...s láskou Pili ^^
Akihiro Kazuki
Akihiro Kazuki
Chuunin (Sanbi no Jinchuuriki)
Chuunin (Sanbi no Jinchuuriki)

Počet príspevkov : 1936
Join date : 10. 08. 11
Age : 29
Bydlisko : Morava xD

Shinobi
Vesnice: Kirigakure Kirigakure
Klan: Kazuki

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru