Ns: Go on
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak hrát (Podruhé): Pro začátečníky I: Jak psát Komentáře?

Goto down

Jak hrát (Podruhé): Pro začátečníky I: Jak psát Komentáře? Empty Jak hrát (Podruhé): Pro začátečníky I: Jak psát Komentáře?

Příspěvek pro Anonymní Sun 16 Sep - 12:24

Někteří z vás se s textovou rpg ještě nesetkali a tak se sami sebe ptají: "Co mám vlastně psát?" Zde je jednoduchý průvodce, nebo spíš inspirace:


PRVNÍ NEBO TŘETÍ OSOBA?
Každému vyhovuje něco jiného. Na většině fór jsem se setkala se psaním v první osobě. Tedy přišel jsem, viděl jsem, pochopil jsem. Mě osobně dávalo docela zabrat přepínání mezi fóry, která toto měla odlišně. Nicméně zvyknout se dá i na smrt. Většina z nás používá nejspíše psaní v osobě první, ale nikdo vám hlavu neutrhne, pokud si nezačnete mykat jako králové.

PRAVOPIS

Jistě. Nejsme tu na hodině českého jazyka. Přesto napsat perličku jako - vycýtil sem nepespečí - to je na urvání klávesnicea omlácení o hlavu onoho nápaditého pisatele. Fantazie je při psaní důležitá. Nicméně neuplatňujte ji v pravopise. Kdo chce hrát za jounina, nedej Rikudou za kage, měl by mít jakous takous úroveň. Minimálně je dobré přečíst si, co za krásu jste vytvořili, než to odešlete.

GIFY A OBRÁZKY

Dokáží velmi pomoci s vysvětlením útočného tahu. Je vrchol ignorantství jednoduše napsat název jutsu které použijete a ani ťuk navíc. Nejsme chodící encyklopedie, berte v potaz, že váš soupeř nemusí ono jutsu znát. Pak se nedivte, že oiroke zlikviduje pomocí kaitenu.

Obrázek nebo gif vložíte jednoduše. Během psaní komentáře klikněte na tlačítko "Image". Poté vložte url adresu vašeho obrázku a znovu potvrďte kliknutím na "Image". Ve výsledku to tedy vypadá následovně:

[img*]adresavasehoobrazku[/img*] - pochopitelně bez hvězdiček.

Je důležité, aby adresou vašeho obrázku byl odkaz na čistou bílou stránku, bez jakýchkoliv nápisů a jiných odkazů. Tedy toto: http://www.imagehosting.cz/images/sasubuznai.png

Vypadá to jednoduše, ale nováčky to může pěkně zmást.

CO VŠECHNO PSÁT?

Někteří hráči by rádi psali kvalitní příspěvky, ale mají dojem, že jednoduše není o čem psát. Jiní zase rozepíší opravdu krásný post, ale než jej stačí odeslat, vleze jim do toho nějaký blbec a udělá něco, co jim znemožní již vymyšlený komentář použít. Toto chceme omezit a proto minimální délka komentáře činí tři věty (zhruba tedy délka tohoto odstavce).

Popisujte své činy - Přišli jste? Pospíchali jste nebo šli volně? Pohybujete se obezřetně, nebo uvolněně? Tasili jste zbraň? Rozhlédli se?
Popisujte své vjemy - Jak se v dané situaci cítíte? Co vaše prostředí? Co můžete slyšet? Co můžete cítit? Jaké věci máte na dohled? Je vám horko nebo zima?
Popisujte své myšlenky - Vzpomínáte na nějakou osobu? Připomíná vám aktuální situace něco z minulosti? Usmíváte se, i když máte chuť vrazit osobě před vámi kudlu do zad? Plánujete co uděláte?
Popisujte své okolí - Co vás mohlo zaujmout? Opíráte se o zeď, nebo nervózně poklepáváte prsty o desku stolu? Jste venku? Zakrýváte si oči před sluncem, nebo se choulíte pod pláštěm, abyste se ochránili před nepříjemným deštěm?
Popisujte své emoce - Jsou na vás patrné, nebo jsou v rozporu s výrazem ve vaší tváři? Pociťujete strach? Cítíte se na daném místě dobře, nebo špatně? A proč?
Popisujte svůj projev - Je pro vás typický nepřítomný výraz, nebo ironický úsměv? Doprovázíte svou řeč gestikulací? Pohráváte si s kunaiem, nebo otrháváte lístky z blízkého keře abyste zamaskovali nervozitu? Je váš hlas tichý, nebo křičíte? Mluvíte klidně a rozvážně, nebo rychle?

Toto jsou jen malé příklady, jistě vymyslíte i další možnosti jak napsat kvalitní komentář.


Druhá část:
Jak hrát (Podruhé): Pro začátečníky II: Jak zaměřit svou postavu?

S pozdravem,

Mikomi Hyuuga

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru