Ns: Go on
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ogata Ichizoku [PAVOUCI]

Goto down

Ogata Ichizoku [PAVOUCI] Empty Ogata Ichizoku [PAVOUCI]

Příspěvek pro Anonymní Fri 2 Nov - 19:58

OGATA ICHIZOKU
クモ | Spiders
Druh: クモ | Pavouci
Země: Iwagakure no Sato, Otogakure no Sato
Klan: Ogata Ichizoku

Klan Ogata je klanem původem z vesničky blízko Kamenné.
Podobně jako Tsuchigomo Ichizoku i klan Ogata měl smlouvu s blízkou velkou vesnicí, že si v případě nouze přijdou na pomoc. Členové klanu byli vždy hrdí a proto se málokdo dožil vysokého věku. Uzavřené společenství, ze kterého se nikdo nemohl snadno dostat. Kdo se o to pokusil, zaplatil životem, až na jednoho člověka. Než se ale dostaneme k jeho narození, je třeba říct něco o hierarchii. Klan měl vždy dva vůdce. Pokud se neshodli, bojovali a z devadesáti procent to skončilo smrtí jednoho z nich. Pak rada vybrala dalšího. Aby se tomuto předešlo, začali volit sourozence. Nějakou dobu pak žili vcelku dobře. Sourozenci se sice vždy neshodli, ale neměli to srdce zabít jeden druhého. Rodinu klan Ogata upřednostňoval, skoro uctíval. Mladší cítili dluh vůči starším a respektovali je. Starší zase vychovávali s láskou mladé. Nějakou dobu před vznikem Otogakure se do tohoto klanu narodila dcera. Rikamaru. Tehdejší vůdce klanu ale zemřel dřív, než mohl splodit dalšího potomka a tak se Rikamaru bratrem stal syn druhého vůdce. Kidōmaru. Vyrůstali vedle sebe předurčení stát se vůdci. Dokonce mezi nimi zaplanulo cosi jako láska. Rikamaru se poddala svému milenci a nechala ho rozhodovat bez pomoci. Kidōmaru byl opilý mocí, které jeho předci nedosáhli. Ale toužil po něčem víc. Chtěl být víc než člověk a dovést klanové techniky k dokonalosti. A pak vznikla Otogakure. Kidōmaru byl ještě dostatečně mladý na to, aby je zajímal. Koneckonců se stali vůdci už v patnácti. Nebylo to nic vyjímečného, děti z klanu Ogata vždy dali na starší a většinu jejich povinností stejně stále odváděli dospělí. V šestnácti už ale Kidōmaru zmizel. Díky Orochimarovi dostal dva páry končetin navíc a pavoučí techniky klanu dovedl k dokonalosti. Pak zemřel. Rikamaru, která čekala na jeho návrat, zestárla při marném doufání, že se vrátí. To způsobilo v klanu rozkoly. A také najednou nebyli sourozenci nebo děti vůdců klanu, kteří by pokračovali. Netrvalo dlouho a klan se rozptýlil. Někteří vedení Rikamaru odešli do Otogakure, pátrat po osudu svého vůdce. Jiní, kteří upřednostňovali tradice, neměli možnost udržet se sami a tak požádali o útočiště v Iwagakure, se kterou přece měli smlouvu o ochraně. Kamenná samozřejmě další skvělé Hijutsu odmítnout nemohla. Už je to dlouho, co Rikamaru zemřela uchycená ve vzpomínkách na svou lásku. Klan Ogata ale žije dál a nese poselství její lásky. Čisté, nezkalené a především hrdé. Stejně tak se silné Hijutsu přenáší dál z generace na generaci, klan stále žije v jednom z velkých sídel. A co přesně ovládá? Stěžejním prvkem je smlouva na přivolávání pavouků. Narozdíl od Kidoumara ale nikdo z klanu nemá víc končetin a techniky s pavouky jsou mnohem slabší. Schopnosti, které získal jeden z dávných vůdců klanu v Otogakure, se od původních značně liší. Zůstává ale brnění ze zlata. Když totiž členové klanu začali přivolávat pavouky a ztotožňovali se s nimi, byli blízko k využívání svých mazlíčků podobně jako to dělal klan Aburame. Nakonec ale přišli na jinou možnost, jak by sami vytvořili pavučiny. Zlaté brnění zpevnilo jejich tělo. Nikdo jej nepoužíval stále jako Kidōmaru, ale občas jej využili všichni. Přizpůsobili tím svou kůži, dokázali díky tomu místo chakry z dlaní vypustit pavučiny, pokud se naučili pařičné techniky. Zkrátka vezměme Kidōmarovi schopnosti, které známe, snižme jejich účinost na něco kolem poloviny, a máme obyčejného člena klanu Ogata, který přežívá buď v Otogakure (vzešlý z krve Rikamaru) nebo v Iwagakure (jako jeden z těch, kteří zbožňují tradice). Postupem času se rodina rozdělila natolik, že část klanu v Iwagakure se zaměřila na Kuchiyose a z jejího podvědomí zcela vymizelo zlato, kterému se věnovala pro změnu rodina v Otogakure, nerušíc, že ji kdysi spojovali s přivoláváním osminohých mazlíčků.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Pavouci jsou bezobratlí živočichové ze třídy pavoukovců.
Existuje až 40 000 druhá a poddruhů, ale jen málokteří jsou tak velcí jako summoni klanu Ogata a žádní se ještě nedali zkrotit. Tak či tak kolem Iwagakure no Sato, odkud klan Ogata pochází, žije jen asi 800 druhů. Někteří jsou jedovatí, čehož členové klanu rádi využívají a naučili se díky tomu skvěle pracovat s jedy. Jiní jsou velice rychlí a mrštní. Rychlost byla odjakživa předností pavouků, ale to už patří do jiné kategorie.
Tělo pavouka je složeno z hlavohrudi a zadečku, který je připojen nenápadnou "stopkou." Pro udržení rovnováhy a usnadnění práce se zaplétáním pavučin má tento mazlíček hned čtyři páry končetin. Nejmenší a zcela běžní pavouci mají velikost mezi 0,5 cm do 9 cm. Ty klan Ogata ale nijak nevyužívá. My se bavíme o mnohem větším druhu, který vyrostl v horách. Podobně jako u žab a dalších velkých summonů pak největší pavouci několikanásobně převyšují lidskou výšku. Nejsou tak velcí jako žáby, to by jim bránilo v rychlosti, ale i tak by se mohli živit slony, pokud by jim to ovšem umožňovala síla, které mají jen nepatrné množství. Spoléhají na pavučiny a jed. Samozřejmě i kvůli jedu mají pavouci "klepítka." Ta jsou sice povětšinou jen dvojčlánková, ale i tak v případě větších exemplářů dokážou napáchat pořádné škody. Další výhodou pavouků je bystrý zrak. Existují šestiočkovití a osmiočkovití. Nic mezi tím. Klan Ogata využívá osmiočkovité, kteří jsou mnohdy větší než šestiočkovití - ti se řadí mezi vůbec nejmenší druhy. Od hlavy se přes nepotřebnou hruď, kterou v případě summonů klanu Ogata kryje jakési "brnění/krunýř," ze zlata, které klan obvykle využívá, aby tělo jeho členů i summonů nebylo tak zranitelné a křehké, jak obvykle bývá. Se summonem, kterého zraní první letící kunai, byste totiž daleko nedošli. Zajímavá část těla jsou tedy po očích a kusadlech až snovací bradavky. Jak můžete tušit, slouží ke tkaní pavučin. Původně modifikované končetiny nyní na vzduchu vylučují rychle tuhnoucí tekutinu, která je podle vědců nyní jedním z nejpevnějších materiálů na světě - pavučiny. Pokud byste je spletli dohromady, získáte neuvěřitelně silné lano, i když pokud přetrhnete jednu malou, nemůžete tomu uvěřit. Aby mohli vlákna spřádat, mají pavouci na končetinách jakési chloupky - hřebínky. Vznikná vlákna jimi spřádají do již zmíněných spletených svazků. Síla závisí na velikosti a schopnostech jedince. Pavouci jsou až na jeden druh, který ani nežije v Iwagakure no Sato, masožraví. Aktivně loví svou kořist, i když ji nedokážou strávit ve stavu, v jakém ji usmrtí. Tím se dostáváme k další schopnosti. Hlavní složkou pavoučího jedu jsou trávící enzymy. Velmi zjednodušeně řečeno tělo "kohokoli" včetně lidí "rozpustí." Pavouci totiž nemohou spolykat velká sousta a proto svou oběť nějakou dobu po otrávení vysají. K tomu ovšem musí být co největší procento orgánů v kapalném stavu. K tomu slouží kapalné enzymy. Díky nim a jedům, které s nimi souvisí, jsou členové klanu Ogata velmi nebezpeční. Samičky jsou větší než samečci a po spáření svého partnera většinou sežerou. Oplodněná samička naklade vajíčka. Někteří pavouci je nosí přichycená na těle, zapředená v kokonu, jiní je kladou do hnízd. Z vajíček se vylíhnou nepohyblivé larvy, které vyživuje vaječný žloutek. Tyto larvy žijí uvnitř kokonu. V okamžiku, kdy larva dospěje do stádia nymfy, jí matka pomůže dostat se ven z kokonu. Po strávení zbytků vaječného žloutku se nymfa svléká a stává se z ní dospělý jedinec. Pavouci se za svůj život svlékají mnohokrát a v tomto okamžiku jsou mimořádně zranitelní a není možné je přivolávat. Jinak ovšem mohou být přivoláni do jakéhokoli prostředí. Dokonce i na vodu, je-li to třeba. Díky menšímu využívání chakry, které je nutné pro zlaté brnění a právě stání na vodě, se ale rychleji vyčerpají a když prší nebo je vlhký vzduch, jejich vlákna tuhnou pomaleji a snižuje se jejich rychlost. V opravdu intenzivním dešti promoknou mnohdy natolik, že nemohou pokračovat v boji. Naopak v suchu a pouštních zemích jejich vlákna tuhnou velmi rychle, zvyšuje se jejich rychlost a pokud na místě netráví víc než půl dne, nic jim neschází. Normálně se pavouci dožívají sotva roku, ale ti velcí, které je možné přivolávat, žijí někdy i stejně dlouho jako ten, kdo je přivolává. Pokud je nesežerou jejich partneři nebo je nezasáhne jutsu nepřítele.

(Zdroje: Wikipedie.cz, Naruto.wikia.com, Google.com)

SUMMONI
Midorischi

基本情報 | BASIC INFORMATION
Jméno: Midorischi (Midori - zelený, Ischi - kámen)
Věk: 27 let
Země: Iwagakure no Sato

VZHLED A SCHOPNOSTI
Midorischi je jeden z opravdu velkých pavouků.
Vzhledem k faktu, že je stejně starý jako Neya, už má i patřičnou velikost (téměř jako dospělé žáby). Je velmi slabý, co se týká fyzické síly, ale stojí na tlustých nohách pokrytých "hřebínky" pevně. Má sytě černou barvu, jen přes záda se mu táhne obrovský bílý kříž a na všech osmi nohou má asi do druhého článku od země bílé proužky. Něco jako podkolenky. Patří mezi osmiočkovité, takže bílých korálkových očí má stejný počet jako končetin. Kusadla má jako každý pavouk dvoučlánková. Obsahují velmi nebezpečný jed, který by dokázal díky trávícím enzymům, jež má každý pavouk, rozpustit orgány každého člověka, do kterého by vstříkl víc než kapku jedu. I kapka by ale způsobila paralyzaci. Stejně tak je velmi rychlý, když se vyhýbá útokům. Před Taijutsu ho chrání zlaté brnění, ale před Ninjutsu se neumí nijak bránit, proto ho musí chránit ten, kdo ho přivolá. Jinak mistrně splétá pavučiny. Dokáže je utkat během několika sekund. Kdyby Neya někam padal z velký výšky, dokázal by ji těsně nad zemí zachránit pomocí narychlo spletené pavučiny. Kromě jedu a výhody v Taijutsu je to jeho jediná výhoda vzhledem k faktu, že je jinak proti shinobim nechráněný a i C-rankové techniky mu mohou znemožnit další boj. Dokáže chodit po vodě a udržet u svého těla brnění, což je ale de facto pasivní schopnost. Už od starých generací na pavouky tohoto klanu neúčinkovalo Taijutsu, viz. Anime a kunaie, které se od nich lehce odráží. Narozdíl od ostatních pavouků Midorischi nesnáší teplo a je téměř nemožné ho přesvědčit, aby vydržel v jakékoli pouštní zemi víc než několik minut.

背景情報 | BACKROUND INFORMATION
Midorischi se do opatrovnictví klanu Ogata dostal už jako malý.
Když jeho matka sežrala po oplodnění jeho otce, získal jej klan a vyvíjel jeho schopnosti. Dlaň malinkého děvčátka pak s jeho krví přitiskly na papír a nechali ji, ať se o pavouka, který se narodil ve stejný den jako ona - Neya - postará. Postupně se cvičili v boji. Už odmala byl Midorischi jejím nejvěrnějším přítelem. Sledoval její trénink a i když se nikdy nenaučil mluvit, jeho mlčenlivost dívku uklidňovala. Když se stala Chuuninem, definitivně zmizel do vlastní dimenze. Předtím mohl sedávat na jejím rameni, ale jakmile dosáhl výšky jejího pasu, začali se ho lidé bát a to se klanu nehodilo. Neya to téměř nevnímala. Obnovila tetování na svém levém zápěstí, aby mohla Midorischiho kdykoli přivolat. Tetování má tvar drobného pavoučka, ale neustále jej kryjí dlouhé rukavice, takže nikdo nemůže odhadnout, co za potvůrku Neya přivolá. Nyní, jako ANBU, si Midorischiho a jeho jed nechává především jako zálohu, aby nemusela prozradit své skutečné schopnosti.

Ostatní mazlíčci
Jako další Neya nepřivolává pojmenované pavoučky.
Jsou to jen ti úplně nejmenší. Za zmínku stojí jeden, který je svým způsobem Kamikaze. Vždy může Neya přivolat jen jednoho toho druhu a nesmí mít u sebe zároveň Midorischiho. Tento pavouček vleze komukoli pod oblečení a jakmile hryzne, do těla proudí jeho jed. Je ho sice velice málo, takže nerozpustí orgány jako jed Midorischiho, ale paralyzuje během jedné minuty celé tělo. Trvá mnohdy až do večera, než se protivník vzpamatuje. Aby ale mohl pavouček zaútočit, musí se nějakým způsobem Neya protivníkova těla dotknout. Dále už jsou to jen obvyklí pavoučci, které povolává do technik jako je "Rain of spiders" a další.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Ogata Ichizoku [PAVOUCI] Empty Re: Ogata Ichizoku [PAVOUCI]

Příspěvek pro Guest Fri 2 Nov - 20:58

Jelikož jak jsem si přečetla můžu mít jako první přivolávatel tedy autor druhu připomínky tak je budu mít ^^
Charakteristika, monarchie a schopnosti všech pavouků jsou už sepsaný v jiném topicu myslela jsem, že když chce někdo další tak napíše post do onoho topicu ne? O_o teď si nejsem jistá, ale to je fuk. Surprised
"... a žádní se ještě nedali zkrotit."
Ale dali, vše je v topicu. Resp. jako první s pavouky uzavřela smlouvu Mizu.

Co se týká Midorischi-ho...podle popisu je to křižák?
Velikost mi k němu nesedí, -> zatímco samci dorůstají jen 5-10 mm, samice můžou mít 12-17 mm.
A jelikož v hiearchii je, že největší pavouci pochází z královské rodiny což jsou Sklípkani moc se mi to nelíbí. Kdyby to byl sklípkan tak k tomu nemám výhrady.

Pak je tu smlouva. "...Podmínkou ale je, že musíte být buď z vesnice, kde se druh vyskytuje, nebo se domluvit s uživatelem a Kage vesnice, zdali si můžete smlouvu udělat."
Tady jestli chceš smlouvu tak jsem právě v Iwě, není problém se domluvit Smile ale nevím jak to udělat s klanem. Leda že by jsi byla první z klanu kdo by získal smlouvu ? Smile

Pili se vážně omlouvám, že to sem píšu ale mě to nedalo. Sad



Guest
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Ogata Ichizoku [PAVOUCI] Empty Re: Ogata Ichizoku [PAVOUCI]

Příspěvek pro Anonymní Fri 2 Nov - 21:06

Já si vůbec nevšimla, že tu pavouky už někdo má, velmi se omlouvám!
Myslela jsem, že jsem první, když mi to bylo povoleno v životopisu. Velikost vysvětluje fakt, že obrovský byl i pavouk, kterého přivolával Kidomaru. Jeho schopnosti "kopíruje" (s nadsázkou řečeno) Neya. Křižák být nemá, má jen to znaménko. Může se to brát i tak, že je stejného rodu jako pavouci Kidomara a tohle je dejme tomu mateřské znaménko (nebo ho někdo přestříkal bílou barvou xD).

O smlouvu si ti až teď říct nemůžu, když moje postava má s pavouky všechny Kidomarovy techniky a s nimi vlastně i začíná - tvoří pavučiny, přivolává déšť pavouků... ^^ Podle toho jsem to chtěla sepsat. Uhmm... Nemohl by tohle být nějaký samostatný "podkmen" nebo "poddruh?" Velikost tvých pavoučků by absolutně neseděla k tomu, kterého přivolával Kidomaru a kterého potřebuji k technikám klanu (viz. ta, ve které pavouci vystřelují jakési "jehly/tyče" z otvoru, kterým tkají pavučiny - ve vlastních jsem ji ještě popsala, protože původně náležela do filleru) atp. Asi budeme muset počkat na vyjádření admina.

Znovu se omlouvám, opravdu jsem nikomu nechtěla lézt do zelí.
Neviděla jsem tu nikoho s Kidomarovými technikami a automaticky jsem to brala tak, že když pavouky přivolával on, tak můžu stejně jako člen jeho klanu i já ^^ Můžeme se nějak domluvit na tom podkmenu, aby mi to sedělo?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Ogata Ichizoku [PAVOUCI] Empty Re: Ogata Ichizoku [PAVOUCI]

Příspěvek pro Guest Fri 2 Nov - 21:19

Um v pořádku. Smile
Nebo bys je mohla dát do šlechty, to jsou zástupci několika významnější druhů mezi ně by teda patřili tví pavouci.
S tím přivoláváním a smlouvou v klanu bych se to mohlo dát že tito pavouci se osamostatnili a odtrhli od "společnosti" pavouků? To zní blbě xD tedy třeba že se z nějakého důvodu odtrhli a uzavřeli smlouvu s tvým klanem a k ostatním se nehlásí. Dejme tomu kvůli nějakému závažnému důvodu Very Happy

Trochu jsem se do toho zamotala, doufám že mě aspoň trochu pochopíš Very Happy

Guest
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Ogata Ichizoku [PAVOUCI] Empty Re: Ogata Ichizoku [PAVOUCI]

Příspěvek pro Anonymní Fri 2 Nov - 21:26

Moc děkuji. ^^
Mohu si tě přidat na Skype? Domluvily bychom se, jak přesně to s těmi pavouky uděláme, ať s tím nespamuji tady. Přece jen to byla moje chyba, měla jsem se lépe podívat a ne to řešit až po zveřejnění. To odtrhnutí je ale opravdu dobrý nápad. Vysvětlovalo by to trochu jiné vyvinutí se (velikost), jen jeden jed (trávící enzymy) a další. Mimochodem opravdu dobrý popis, právě jsem jej dočetla. Tleskám, nedokázala bych to lépe. To jen mám tak trochu divný klan osminohých psychopatů typu Kidomara, kteří si prostě umí vybrat pavoučky, kteří nikam nezapadají!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Ogata Ichizoku [PAVOUCI] Empty Re: Ogata Ichizoku [PAVOUCI]

Příspěvek pro Akasuna no PiliKKa Fri 2 Nov - 22:05

Chválím, chválím!^^ Budu vás dávat za příklad slušné domluvy^^
Asi by nebylo zlé dát tento post k Mizuinu topicu, aby to bylo všechno v jednom^^
Pak se tedy podívám na tu konečnou verzi, hai? xD
Akasuna no PiliKKa
Akasuna no PiliKKa
Kazekage*HA
Kazekage*HA

Počet príspevkov : 4481
Join date : 25. 09. 10

Shinobi
Vesnice: Sunagakure Sunagakure
Klan: Akasuna

Návrat nahoru Goto down

Ogata Ichizoku [PAVOUCI] Empty Re: Ogata Ichizoku [PAVOUCI]

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru