Pavouci
Ns: Go on :: Smeťák :: Smeťák :: Koš :: Forum z dob Shijin, Akihira a Assasina :: Techniky :: Techniky staré forum
Strana 1 z 1
Pavouci
~Název Summonů (Obecně)~ Pavouci (蜘蛛)
~Minulost~
Pavouci byly od nedávna viděni jako nechutní tvorové kteří nepatří do lidských obydlí. Byli vyhazováni ven a lidé si nevážili jejich práce, nevážili si toho, že chytali do svých sítí hmyz který lidi otravoval. Pavouci se stáhli do své říše kde nalezli klid a harmonii. Pavoukům vládla královská rodina která byla tvořena převážně z velkých a mocných pavouků. Ti rozhodli že se někteří z nich musí vrátit zpět k lidem a dělat svou práci dál. Rozhodli tak, protože oni nemůžou cítit nenávist a proto to lidem nevyčítali. Jejich druzi dál umírali lidskou rukou a jejich tělíčka byla rozmáznutá na novinách či botách které lidé zákeřně používali jako zbraň. Mezi lidmi se ale nacházeli tací, kteří pavouky doslova zbožňovali a chránili je. Pavouci se rozhodli že jim na oplátku poskytnou také ochranu a začali s nimi podepisovat smlouvy. Tito vyvolení lidé postupně umřeli a jedinou známou lidskou dívkou která má s nimi smlouvu je Mizu Kana.
~Charakteristika Vnější~
Pavouci se od hmyzu liší tím, že mají čtyři páry nohou a dva tělní odstavce, pavouci mají zpravidla osm očí. Všichni pavouci předou ze snovacích žláz na konci zadečku hedvábí. Do tohoto hedvábí balí svá vajíčka nebo je používají na stavbu pavučin či pastí, do nichž chytají svou kořist. Mladí pavouci mnohých druhů používají na jaře či na podzim pavučiny k ,,letání" jako balón.
Pavouci jsou pro většinu lidí odporní ale nikdo netuší jaký pavouci doopravdy jsou.
Jsou velmi malý ale pavouci z královské rodiny měří až 2 metry a jejich sítě jsou více nápadné než malých pavouků. Mají chlupaté tělo a různé zbarvení, ovšem duhového pavouka tu vážně nenajdete! (Jedině že by to byl cvok a štětinky by si barvil barvou )
~Charakteristika Vnitřní~
Pavouci jsou lovci kteří mají smysl pro pořádek a to se odráží na jejich precizně udělaných pavučinách. Každý z nich je tak trochu duší umělec a jsou hrdí na svoje výtvory. Pavouci jsou hodně vynalézavý a způsobů jak chytit svou oběť mají až moc.
Tito tvorečci jsou oddanými partery a jsou ochotný za vás položit svůj život. Pokud jim porozumíte zjistíte o nich spoustu věcí které jsou velmi překvapující a každý z nich má nějakou tu úchylku.
Například někteří jsou schopní když nikdo nikde není spucnout stránku z časopisu či knihy a někteří jsou tak vybíravý že sní třeba pouze stránku z knihy o umění.
~Hierarchie~
1. Nejvýše postavený je královský rod který by poznal i neznalý člověk. Jsou to převážně pavouci velký 1-2 metry a už podle jejich chování se dá poznat, že jsou to vysoce inteligentní tvorové. Jsou většinou velcí Sklípkani kteří se nebojí boje ani smrti. Královskou rodinu tvoří pouze 5 členů, a to „Král“ který má absolutní moc a autoritu. „Královna“ a její povinností je pouze zajistit další generaci. A 3 děti což je velmi zvláštní protože pavouci většinou mají až 100 dětí. Tady tomu tak není, zpravidla se do královské rodiny rodí 5-7 pavouků ale vyberou se pouze 3 kteří mají nejlepší předpoklady na úspěch. Zbylí pavouci se stávají členem takzvané šlechty.
2. Jako další je zde šlechta tvořená zástupci několika druhů. Šlechta tvoří skupinu která má kolem 60 členů a rozhodují o tom kdo nastoupí ze 3 dětí Královské rodiny na trůn. Mají většinou rozhodující slovo v menších rozporech mezi vrstvami a starají se o bezpečnost a schovávání svitků. Dále zapisují něco jako kroniku ve které je dopodrobna napsán jejich příběh který se stále tvoří. To znamená, že v této skupině jsou inteligentní pavouci kteří mají elegantní a slušné vyjadřování.
3. V této skupině jsou pavouci kteří si své místo zasloužili, většinou jsou to zapálení umělci kteří dělají svou síť klidně i několik dní, jen aby byla dokonalá. Patří sem malý pavouci kteří nemají šanci se jinde uplatnit.
Dále zde můžete najít pavouky z rodu Lathrodectes kteří jsou sice malý ale mají velmi nejúčinnější jedy které jsou zákeřné a dokážou způsobit velké nepříjemnosti. Pavouci v této skupině jsou přátelský a mají spoustu úchylek. Jedna byla zmíněná jako příklad již na začátku.
4. Tuto skupinu tvoří pavouci kteří jsou převážně v lidském světě. Nedokážou mluvit a jedinou jejich zábavou je získávání informací pro šlechtu která píše kroniku nebo tráví celé dny děláním sítí. Sem patří převážně zákeřní drobečkové kteří neberou ohledy na nikoho a na nic. Je těžké s nimi vyjít protože jsou agresivní a zbrklý. Svými jedy úmyslně škodí i když je mají slabší a nejhorší co se vám může stát pokud vás nějaký z nich kousne je že vám to místo nateče a máte třeba palec jak balon.
~Schopnosti, Zvláštnosti~
Pavouci jsou velmi rychlí a mnohdy nenápadní tvorové. Pavouci mají na nohou nesmírně citlivé chlupy s nervovými zakončeními, jež zachytí i sebemenší záchvěv. Drtivá většina pavouků umí mluvit. Dokážou se perfektně zamaskovat a k tomu využívají mimikry.
~Mimikry~
Ochranné mimikry
Typickými součástmi ochranných mimikry jsou barvy a kresba těla, zajišťující dokonalé splynutí s okolním prostředím. Pavouk v nehybné poloze je pro své přirozené nepřátele jen těžko viditelný. Mimikry většinou používají malí pavouci, protože jsou snadnou kořistí.
Před pikolou, za pikolou...
Pavouci bývají oblíbenou ptačí potravou. Jsou pro ně chutným a hodnotnou bílkovinou oplývajícím soustem. Pavouk schoulený v květenství kopřivy či jiné rostliny je natolik nenápadný, že ho může zpozorovat snad jen bystré oko dravce. Pokud je pavouk vyrušen ihned opustí lapací síť a uchýíl se do bezpečí svému zadečku podobným květům, zřejmě již pro tento účel předem vyhlédnutým.
Další menší pavouci tráví čas na větvi podoben suchému pupenu, tedy soustu nijak zajímavému.
Jsem to, co předstírám...
Batesovo mimikry je název pro velmi originální způsob jak se ochránit. Znamená to napodobení tvaru něčeho nevábného, pro jídelníček nevhodného. Často to jsou ptačí výkaly a podobné nechutnosti.Ukrýt je třeba nejen sebe, ale i kokon nebo vstup do sítě. Pomůckou proto je natahání materiálu do pavučiny, který pak vypadá jako změť lístků a větviček, kde se pavouk ukryje často i s kokony. Sklípkani dokáží víčko svého sklípku maskovat materiálem k nepoznání od okolní půdy.
Zvláštní, i když ne zcela ojedinělou formou je napodobování jiného tvora. V tomto vynikají skákavky mravenčí - Myrmarachne formicaria předstírající tvarem těla mravence, jejichž kousnutí se lecjaký tvor obává.
Agresivní mimikry
Podobné způsoby, avšak pro jiný účel skýtají mimikry agresivní - útočné. Tak jako podobnost s mravenci pomáhá jak před nepřáteli ukrýt, tak mravence lovit, stejně tak zbarvení těla dokáže ochránit i skrýt před kořistí zároveň.
Někteří pavouci jsou schopní měnit barvu jak chameleon podle barvy květu na kterém číhá a překvapený hmyz nemá šanci. Je to ale náročné a než pavouk změní svou barvu trvá mu to 24 hodin.
~Jedy~
V zásadě platí, že až na několik málo vyjímek, jsou všichni pavouci jedovatí. Jed pavoukům slouží k usmrcení, nebo ochromení kořisti a k následnému rozložení. Má ale i obranný význam.
Existují dvě skupiny jedu:
~První má nervově paralytické účinky (neurotoxin)
~A druhý (histotoxin), napadá a rozkládá tkáně a krevní oběh.
Protože pavouci mohou v místě kousnutí vnést infekci, je nutné ranku vyčistit a ihned ošetřit to ale nezabrání jedu aby se rozšířil, pouze se zabrání možné infekci.
~Popsání nejběžnějších jedů~
Hemolytické toxiny~ Po kousnutí se okolo místa objeví různé druhy plísní. Objevuje se náhlý vzestup krevního tlaku. Stav podle závažnosti trvá od několika hodin asi do dvou dnů, avšak subjektivní symptomy, jako jsou bolesti hlavy, myalgie, insomnie, mohou přetrvávat dokonce až několik týdnů.
Jed je s neurotoxickými periferními účinky~ Tento jed vyvolává nervový šok. Lokální bolest se může rozšířit na celou postiženou končetinu.
~Nejjedovatější pavouci~
~Snovačka jedovatá (Černá vdova)~
Při kousnutí se nám do těla dostane tak vysoká dávka jedu schopná k usmrcení. Výrazně menší samci mají i menší jedovou účinnost a v případě kousnutí od samce většinou smrt nehrozí, ale objevují se vážné a nepříjemné zdravotní problémy. Jed snovaček začne působit již po několika minutách a v postižené oblasti se nám může objevit otok velký až 15 cm. Následuje motání hlavy a vysoká bolest otoku který v některých případech začne svědit.
~Sklípkani~
Rozlišujeme dva způsoby kontaktu s jedem sklípkanů.
Jedním je přímé pokousání~ Sklípkan probodne svou kořist klepítky a vstřikne do těla jed, čímž ji okamžitě ochromí. V případě že se jedná o hmyz sežere ho tak, že mu do těla vstříkne trávící enzymy a pozře již rozloženou potravu v tekutém stavu. Kousnutí způsobuje prudkou bolest, třas, křeče a dušení a mnohdy i ochrnutí a smrt. Jed těchto pavouků byl ve směsi s různými rostlinnými šťávami součástí šípových jedů.
A druhým uvolnění žahavých chloupků~ Chloupky se nacházejí na zadečku, odkud je sklípkan při vyrušení mechanicky uvolní třením zadní nohy. Drobné lehké chloupky se pak vznášejí nad sklípkanem a zabodávají se do kůže a sliznice. V horším případě se mohou dostat také do očí. U lidí zvláště citlivých mohou vyvolat záněty, nepříjemný otok a v extrémních případech může tato reakce přerůst až v anafylaktický šok, jinak způsobují poze podráždění na kůži a v dýchacích cestách.
~Koutník~
Svým jedem rozkládá krev i tkáně. Jeho kousnutí se velmi špatně hojí, někdy i dlouhé měsíce. Pokud necháme zranění neošetřené, může vést až k amputaci.
- NEOTEVÍRAT pokud patříte mezi slabší povahy! Je zde obrázek toho co se stane pokud vás toto zlatíčko kousne!:
~Kyselina~
U některých pavouků se vyskytuje schopnost plivat velmi agresivní kyselinu.
~Pavučiny~
Pavučina je druh přírodní stavby, kterou vytváří pavouci pomocí snování lepkavého vlákna za účelem lapení kořisti. Pavoučí vlákno má vynikající pevnost a pružnost, lze je roztáhnout až na dvojnásobek délky, aniž by se přetrhlo. Každý pavouk vytváří několik druhů vláken, které užívá různým způsobem.
Pavouci ze svých pavučin dokážou udělat mistrovské dílo ale stejně tak nebezpečnou past které si málokdo všimne. Někteří z nich jsou schopní vám udělat pavučinu přímo před nosem a vy si jí nevšimnete. Pavučina je lepkavá a pokud se do ní jednou chytíte budete jí ze sebe sundávat hodně dlouho.
K schopnostem pavouků patří také to, že pavučinu dokážou vystřelit a slouží to pro rychlejší útok a napadení kořisti.
~Druhy pavučin~
Pavučinový vak~ velmi jemná a hustá síť, buď zcela nelepkavá nebo jen s několika lepkavými vlákny. Když v ní uvízne letící nebo lezoucí hmyz, zamotá se do jejích vláken a než stihne uniknout, pavouk ho uloví.
Plachetkovitá síť~ pavučina je v horní části tvořena jemnou sítí vláken, v dolní části silnými lepkavými vlákny.
Kruhová pavučina~ asi nejznámější typ pavučiny, tvořený několika paprskovitě uspořádanými vlákny, propojenými spirálou. Kořist se chytá do lepkavého středu, zatímco ostatní části jsou utkané ze suššího materiálu. Pavouk pak na svou kořist číhá buď ve středu pavučiny nebo na konci tzv. signálního vlákna.
Volná síťka~ pavouk vyrobí jen malou lepkavou síťku, kterou drží předníma nohama a číhá na kořist. Když pod ním proběhne nějaký lezoucí hmyz, pavouk na něj síťku pustí a tak ho polapí.
Vlákno~ někteří pavouci nestaví celou síť, k lovu si připraví jen jediné vlákno, na jehož konci se nachází lepkavá kulička, tzv. bolaso. Tu pavouci vrhají na svou kořist
~Typy pavoučího vlákna~
Aciniformní žlázy~ vytvářejí pevné vlákno, kterým pavouk obaluje lapenou oběť.
Ampulární žlázy~ produkují vlečné záchranné vlákno, které za sebou zanechává běžící nebo spouštějící se pavouk.
Pyriformní žlázy~ lepkavá diskovitá zakončení vláken, kterým pavouk přichytává okraje pavučiny.
Cylindrické žlázy~ vytvářejí podobné vlákno jako aciniformní žlázy, avšak jemnější, neboť slouží k výrobě kokonu, obalujícího pavoučí vajíčka. Z toho důvodu se tento typ žlaz vyskytuje pouze u samiček a některé pavoučí druhy jej vůbec nemají.
Lalůčkovité žlázy~ vytvářejí kvalitnější obalovací vlákno než aciniformní žlázy.
Kribelární žlázy~ vytvářejí lepkavé části pavučin, sloužící k chytání hmyzu. Vlákno je ve skutečnosti tvořeno hustou spletí drobných vlákének, do nichž se snadno zachytí ochlupené hmyzí končetiny.
Agregární žlázy~ představují alternativu ke kribelárním žlázám. Produkují drobné, vysoce lepkavé kapičky, které pavouk nanáší na ta místa pavučiny, do nichž chce lapat hmyz. Protože vytváření lepkavých vláken je energeticky náročnější.
~Lákání kořisti do sítě~
Pavouci používají různé taktiky jak svou kořist nalákat do sítě. Jednou možností je noční lov - celá řada pavouků je aktivních v noci. I denní pavouci si zpravidla svou síť budují na stinných nebo temných místech. Dále pavouci k lákání hmyzu a kořisti užívají specifických feromonů. Zvláštností je také stabilimentum – několik velmi silných výrazných vláken uprostřed kruhové sítě, které bývá zejména na pavučinách křižáků. Podle současných výzkumů se soudí, že toto vlákno velmi výrazně odráží ultrafialové světlo, takže pavučina připomíná hmyzu květ. ~Někteří pavouci~
~Sklípkani~
Sklípkani jsou krásná stvoření!
Jejich chloupky připomínají hebký sametový plášť a jejich vznosné, vysoké a klenuté nohy jsou obdivuhodné. Pokud jde o jejich velikost, je třeba říci, že právě díky ní se mohou pohybovat po zemi, aniž by je někdo obtěžoval nebo zašlápl.
Sklípkan~osamělý lovec
Sklípkan je samotářský tvor, který se dokáže zavrtat až třicet centimetrů pod zem, aby si tam zařídil domácnost. Na rozdíl od jiných pavouků se při opatřování potravy nevyznačuje žádnou zvláštní dovedností: nedovede skočit pětadvacetkrát dál, než jak je sám dlouhý, aby se zmocnil kořisti, nedává si práci se tkaním nějaké sítě ani se nespouští z výšky na hedvábném vlákně. Je to predátor, který sedí a čeká na svou oběť. Nedá se říci, že by se příliš namáhal. Jeho obratnost však spočívá v tom, že dokáže ulovit živočicha mnohem většího, než je on sám. Dělá to tak, že do jeho těla zabodne klepítka, spojená s jedovými žlázami. Přes svou tělesnou mohutnost není tento bezobratlý tvor schopen konzumovat pevné potraviny. Vstřikuje do kořisti trávicí tekutiny a poté saje elixír, který tímto způsobem vzniká. Někdy utká u svého doupěte rohož z hedvábných vláken, která ho upozorní, když se nějaký šváb nebo jiný vetřelec pokusí vniknout do jeho ústraní. Stejně jako jiní pavouci má na nohách nesmírně citlivé chlupy s nervovými zakončeními, jež zachytí i sebemenší záchvěv. Každý chlup se dále větví v mnoho menších chloupků, které pavoukům umožňují rychle pobíhat po svislých plochách navzdory zákonu zemské tíže.
~Sklípkani mají několik obraných taktik~
Obranné postavení s kousnutím
Většina sklípkanů používá k obraně právě tuto metodu. Nejdříve zaujme obranné postavení - vzpřímí hlavohruď a roztáhne klepítka. Pokud toto nepřítele neodradí, bleskurychle se na něj vrhne a silně jej udeří. Pokud ani toto nezapůsobí, vrhne se na nepřítele po druhé a tentokrát již s jedovatým kousnutím. Pro člověka je kousnutí sice velmi bolestivé, ale ne smrtelně nebezpečné.
Uvolnění žahavých chloupků
Pokud je pavouk v nebezpečí, nastaví proti útočníkovi zadeček a rychlými pohyby nohy vrhá chloupky proti nepříteli. Tyto chloupky způsobují svědění a pálení, a obnovují se při dalším svleku.
Ostřikování výkaly
Při tomto druhu obrany pavouk nadzvedne zadeček a ostříkne útočníka proudem trusu. Tuto taktiku však požívají jen zřídka.
~Snovačka jedovatá (Černá vdova)~
Malá a nebezpečná!
Snovačka jedovatá je malý, dlouhonohý pavoukovec s velkým zadečkem a výrazně menší hlavohrudí. Samice jsou podobně jako u jiných pavouků výrazně větší než samci a mají leskle černé tělo s oranžově až červeně zbarvenou skvrnou na zadečku připomínající tvar přesýpacích hodin Nápadné zbarvení na zadečku samic slouží jako výstraha pro masožravé živočichy. Případy, kdy nějaký větší živočich snovačku napadne a zkonzumuje, nejčastěji končí úmrtním nebo vážnými zdravotními potížemi.
Může být i u vás doma!
Snovačka jedovatá se nejčastěji vyskytuje poblíž lidských obydlí, nejčastěji na půdách, ve sklepech, skladech, parcích nebo na zahradách, kde má snáze dostupnou potravu a úkryt. Podobně jako ostatní pavoukovci žije většinu roku samotářským způsobem života a partnera vyhledává pouze v období páření.
Křižák obecný
Popis
Zbarvení křižáků je velmi variabilní, od světle hnědého až po červenohnědé a černohnědé. Vždy je zřetelná charakteristická křížová kresba na hřbetní straně zadečku, kterou tvoří pět bílých skvrn, které mohou různými způsoby splývat, nebo mohou být částečně redukované. Tvar zadečku, který bývá zpravidla mnohem větší než hlavohruď, je nápadný - je nejširší v první třetině, odkud se pozvolna zužuje. Samec odpovídá zbarvením samici, ale zadeček má podstatně menší. Zatímco samci dorůstají jen 5-10 mm, samice můžou mít 12-17 mm.
Zkušení lovci
Křižáci tkají charakteristické kolové pavučiny velmi pravidelných tvarů, nejčastěji ve větvích stromů a keřů. Celá síť je většinou zavěšena na jednom velmi silném nosném vlákně a mívá obvykle kolem třiceti paprsků. Křižák se během dne zdržuje uprostřed své sítě a čeká na potenciální kořist, kterou bývá poletující hmyz. Křižák se zpravidla dožívá 3 let. Kousnutí křižáka obecného je pro člověka naprosto neškodné.
~Výskyt~
Pavouci se vyskytují ve své říši v lese Supaidā který je plný jejich sítí a pokud se tam dostane někdo nezvaný vždy se minimálně do dvou chytí. Záleží pak na pavoukovi který stvořil síť jestli ho nechá jít dál za králem.
V přírodě se pavouci vyskytují naprosto všude, můžete je najít v tropických lesích, v poušti i ve vodě. Jsou to přizpůsobiví tvorečci. Svitek se smlouvou má u sebe Mizu a pokud chcete nějakého toho pavoučka najděte si jí ^^
~Tetování a další zajímavosti smlouvy~
Po uzavření smlouvy se vám na kůži objeví tetování které slouží jako důkaz o tom, že jste podepsali smlouvu s nějakým pavoukem. Toto tetování slouží jako znamení pro ostatní pavouky aby vás rozpoznali a pokud máte smlouvu s výše postaveným pavoukem nesmí se vás ani dotknout.
Toto tetování je zvláštní tím, že pokud na něj přiložíte ruku do které koncentrujete chakru slouží to jako přivolání. Je to rychlejší protože nemusíte použít pečetě.
Tetování se může objevit všude...to si nevyberete. Pokud se vám objeví na zádech budete při souboji vypadat dost divně když se budete snažit si přiložit ruku na tetování. Horší by ale ovšem bylo kdyby se vám objevilo na vašem krásném pozadí! To už by vážně při souboji vypadalo divně!!
Mizu má díky bohu tetování na levém rameni.
(Poprosila bych kdybych mohla místo tetování zájemcům určit já ^^ nebojte vůůbec nejsem škodolibá a zlá >=D)
~Moji miláčci~
~Ao~
Král pavouků, je to 2 metry veliký Sklípkan. Hodně lidí kteří měli tu čest ho spatři si keclo na zadek, jednak protože se báli pavouků (A když vidíte svou noční můru několikrát větší přece jen to s vámi něco udělá) ale také protože nevěděli jak se k nim zachová. Je to jediný takto velký pavouk který se může vyvolat. Ao je moudrý a děsivý, nemá rád když se nudí a je velmi zákeřný.
~Zvláštní schopnosti~
-Jeho ojedinělá schopnost spočívá v tom, že se dokáže rozložit na několik větších pavouků nebo na stovky malých pavoučků a doslova vás zaplaví. Pokud se rozloží na malé pavoučky dokáže napodobit člověka či jiné zvíře, je to tedy něco jako klon a henge dohromady.
-Ao je velmi respektovaný protože dokáže pavoukům dát co chtějí. Mnozí ale nevědí že je to jeho schopností kterou pavouk získá jakmile usedne na trůn. Je to utajovaná schopnost a to ta, že vycítí čeho se jedinec bojí a naopak po čem touží.
-Dokáže spolknout člověka aniž by mu ublížil a tak ho ochránit. Pokud je nebezpečí pryč dotyčný chudák který byl spolknutý se objeví na jeho hlavě.
~Nina~
-Černá vdova
-má dva druhy jedu, jeden uspává..druhý zabíjí.
~Yao-fing~
-Koutník
-Rád krade šperky, je ukecaný a do všeho mluví
(Doplním!!!)
Supaidāmōdo (蜘蛛模式)
Neboli Pavoučí mód
Pavoučí mód se získá po náročném tréninku. Doba učení je týden až dva. Tento mód neovládne každý! Pouze ten kdo má podepsanou smlouvu s někým z královské rodiny a jen tehdy pokud to svolí Ao, tedy král.
Aktivuje se nahromaděním chakry v oblasti tetování, to se pak rozleze člověku po celém těle.
Změna v oblasti očí Na spáncích se utvoří černofialová pavučinka. To ale není vše, oči se také změní a to dost. Je úplně jedno jakou máte barvu očí vždy je nakonec budete mít zelené. V očích se objeví pavučina a černý pavouk který je uprostřed jakoby čekal na svou kořist.
Změna těla
Výše zmíněné tetování se rozleze po celém těle v podobě černých šlahounků které se různě překrývají. Dále vaše tělo projde dost radikální změnou která je i dost a když říkám dost tak DOST bolestivá. Vypad to jakoby vám z boků vyrostl další pár rukou. V kronice jsou záznamy že vyrostli i dva páry ale nejspíše to bude pouze legenda. Díky tomu máte již značnou výhodu, můžete se bránit pokud na vás někdo zaútočí katanou a zároveň skládat pečeť.
Další výhody a nevýhody
Další výhodou je, že získáte rychlost a vaše špičáky se mírně zvětší. Utvoří se vám silný jed který můžete kousnutím do někoho vpravit. To má ale opět VELKOU nevýhodu. Pokud jste nemehlo a omylem se kousnete třeba do rtu nebo jazyka je ve vás jed také. Pokud nedostanete rychle protilátku kterou má u sebe Ao čeká vás týden plný bludů, vysoké teploty a křečí které nepravidelně přicházejí. Ao je tak škodolibý že je schopný vám tu protilátku před očima zničit.
-No jdeme dál, v tomto módu získáte schopnost plést pavučiny. Ty ale nepocházejí z vašeho pozadí jak je to u pavouků ale z konečků prstů, jsou to velmi jemná vlákna která můžete okolo někoho omotat.
-Další nevýhoda je...i když to jako nevýhodu vnímá pouze někdo. Je to, že vypadáte poněkud nevábně...přece jen další pár rukou navíc vám na kráse nepřidá!
Techniky (Jestli vůbec nějaké můj mozek vymyslí) přidám později ^^
Guest- Anonymní
Akasuna no PiliKKa- Kazekage*HA
- Počet príspevkov : 4481
Join date : 25. 09. 10
Shinobi
Vesnice: Sunagakure
Klan: Akasuna
Re: Pavouci
OGATA ICHIZOKU
クモ | Spiders
Druh: クモ | Pavouciクモ | Spiders
Pavoučci, které přivolává klan Ogata, se s ostatními nedomluví.Od společenstva, ve kterém hráli roli šlechty, se odtrhli, když tratili svá práva. Nebylo těžké o ně přijít. Bojů o moc bylo dost. Pavouci jsou přece jen lovci. A Sklípkani jako jejich vládci, v nich možná cítili hrozbu, protože někteří dosahovali téměř dvou metrů. A tak tito, které přivolával klan proslulý svými přísnými pravidly, potlačováním emocí a chladnokrevnými vraždami, se nepohodli s ostatními zástupci šlechty. Každý si spravoval svůj druh. Ten, kterého přivolával vůdce klanu Ogata, se pak odvážil předvést všem návrh, aby klan přivolával všechny pavouky. Bez rozdílu. Královskou rodinu nápad samozřejmě ani trochu nenadchl. Naopak je popudil. Nebyl to přece jen jejich klan, který přivolával osminohé tvory. A že by měli najednou zrušit smlouvy, porušit sliby věrnosti? Jednání dopadlo smrtí jednoho ze členů šlechty a bylo zakázáno podepisovat smlouvy s krvelačným klanem, který to podle královské rodiny zapříčinil. Po smrti svého vůdce se ale pavouci klanu Ogata nehodlali smířit s jakýmkoli nařízením a postupem času se zcela odtrhli od ostatních. Vyvíjeli se nezávisle na nich. I proto jim zbývá jen jeden druh jedu (trávící enzymy, které v případě nejmenších jedinců jen paralyzují tělo) a i proto nejsou (přestože mají na zádech bílé kříže) nazýváni křižáky. Jak čas utíkal dál, vytratila se z jejich společenství mluva a až na několik jedinců už žádní nemluví. Poslechnou rozkazy, ale sami nevydají ani tón. Možná to je trest za to, jakými se kvůli věrnosti klanu Ogata stali vyvrženci a zrádci.
Země: Iwagakure no Sato, Otogakure no Sato
Klan: Ogata Ichizoku
Klan Ogata je klanem původem z vesničky blízko Kamenné.
Podobně jako Tsuchigomo Ichizoku i klan Ogata měl smlouvu s blízkou velkou vesnicí, že si v případě nouze přijdou na pomoc. Členové klanu byli vždy hrdí a proto se málokdo dožil vysokého věku. Uzavřené společenství, ze kterého se nikdo nemohl snadno dostat. Kdo se o to pokusil, zaplatil životem, až na jednoho člověka. Než se ale dostaneme k jeho narození, je třeba říct něco o hierarchii. Klan měl vždy dva vůdce. Pokud se neshodli, bojovali a z devadesáti procent to skončilo smrtí jednoho z nich. Pak rada vybrala dalšího. Aby se tomuto předešlo, začali volit sourozence. Nějakou dobu pak žili vcelku dobře. Sourozenci se sice vždy neshodli, ale neměli to srdce zabít jeden druhého. Rodinu klan Ogata upřednostňoval, skoro uctíval. Mladší cítili dluh vůči starším a respektovali je. Starší zase vychovávali s láskou mladé. Nějakou dobu před vznikem Otogakure se do tohoto klanu narodila dcera. Rikamaru. Tehdejší vůdce klanu ale zemřel dřív, než mohl splodit dalšího potomka a tak se Rikamaru bratrem stal syn druhého vůdce. Kidōmaru. Vyrůstali vedle sebe předurčení stát se vůdci. Dokonce mezi nimi zaplanulo cosi jako láska. Rikamaru se poddala svému milenci a nechala ho rozhodovat bez pomoci. Kidōmaru byl opilý mocí, které jeho předci nedosáhli. Ale toužil po něčem víc. Chtěl být víc než člověk a dovést klanové techniky k dokonalosti. A pak vznikla Otogakure. Kidōmaru byl ještě dostatečně mladý na to, aby je zajímal. Koneckonců se stali vůdci už v patnácti. Nebylo to nic vyjímečného, děti z klanu Ogata vždy dali na starší a většinu jejich povinností stejně stále odváděli dospělí. V šestnácti už ale Kidōmaru zmizel. Díky Orochimarovi dostal dva páry končetin navíc a pavoučí techniky klanu dovedl k dokonalosti. Pak zemřel. Rikamaru, která čekala na jeho návrat, zestárla při marném doufání, že se vrátí. To způsobilo v klanu rozkoly. A také najednou nebyli sourozenci nebo děti vůdců klanu, kteří by pokračovali. Netrvalo dlouho a klan se rozptýlil. Někteří vedení Rikamaru odešli do Otogakure, pátrat po osudu svého vůdce. Jiní, kteří upřednostňovali tradice, neměli možnost udržet se sami a tak požádali o útočiště v Iwagakure, se kterou přece měli smlouvu o ochraně. Kamenná samozřejmě další skvělé Hijutsu odmítnout nemohla. Už je to dlouho, co Rikamaru zemřela uchycená ve vzpomínkách na svou lásku. Klan Ogata ale žije dál a nese poselství její lásky. Čisté, nezkalené a především hrdé. Stejně tak se silné Hijutsu přenáší dál z generace na generaci, klan stále žije v jednom z velkých sídel. A co přesně ovládá? Stěžejním prvkem je smlouva na přivolávání pavouků. Narozdíl od Kidoumara ale nikdo z klanu nemá víc končetin a techniky s pavouky jsou mnohem slabší. Schopnosti, které získal jeden z dávných vůdců klanu v Otogakure, se od původních značně liší. Zůstává ale brnění ze zlata. Když totiž členové klanu začali přivolávat pavouky a ztotožňovali se s nimi, byli blízko k využívání svých mazlíčků podobně jako to dělal klan Aburame. Nakonec ale přišli na jinou možnost, jak by sami vytvořili pavučiny. Zlaté brnění zpevnilo jejich tělo. Nikdo jej nepoužíval stále jako Kidōmaru, ale občas jej využili všichni. Přizpůsobili tím svou kůži, dokázali díky tomu místo chakry z dlaní vypustit pavučiny, pokud se naučili pařičné techniky. Zkrátka vezměme Kidōmarovi schopnosti, které známe, snižme jejich účinost na něco kolem poloviny, a máme obyčejného člena klanu Ogata, který přežívá buď v Otogakure (vzešlý z krve Rikamaru) nebo v Iwagakure (jako jeden z těch, kteří zbožňují tradice). Postupem času se rodina rozdělila natolik, že část klanu v Iwagakure se zaměřila na Kuchiyose a z jejího podvědomí zcela vymizelo zlato, kterému se věnovala pro změnu rodina v Otogakure, nerušíc, že ji kdysi spojovali s přivoláváním osminohých mazlíčků.
ZÁKLADNÍ INFORMACE
Pavouci jsou bezobratlí živočichové ze třídy pavoukovců.
Existuje až 40 000 druhá a poddruhů, ale jen málokteří jsou tak velcí jako summoni klanu Ogata, kteří se od ostatních odpojili (viz. vysvětlení výš). Tak či tak kolem Iwagakure no Sato, odkud klan Ogata pochází, žije jen asi 800 druhů. Někteří z pavouků, kteří s klanem podepisují smlouvy, jsou jedovatí, čehož členové klanu rádi využívají a naučili se díky tomu skvěle pracovat s jedy. Jiní jsou velice rychlí a mrštní. Rychlost byla odjakživa předností pavouků, ale to už patří do jiné kategorie.
Tělo pavouka je složeno z hlavohrudi a zadečku, který je připojen nenápadnou "stopkou." Pro udržení rovnováhy a usnadnění práce se zaplétáním pavučin má tento mazlíček hned čtyři páry končetin. Nejmenší a zcela běžní pavouci mají velikost mezi 0,5 cm do 9 cm. Ty klan Ogata ale nijak nevyužívá. My se bavíme o mnohem větším druhu, který vyrostl v horách. Podobně jako u žab a dalších velkých summonů pak největší pavouci několikanásobně převyšují lidskou výšku. Nejsou tak velcí jako žáby, to by jim bránilo v rychlosti, ale i tak by se mohli živit slony, pokud by jim to ovšem umožňovala síla, které mají jen nepatrné množství. Spoléhají na pavučiny a jed. Samozřejmě i kvůli jedu mají pavouci "klepítka." Ta jsou sice povětšinou jen dvojčlánková, ale i tak v případě větších exemplářů dokážou napáchat pořádné škody. Další výhodou pavouků je bystrý zrak. Existují šestiočkovití a osmiočkovití. Nic mezi tím. Klan Ogata využívá osmiočkovité, kteří jsou mnohdy větší než šestiočkovití - ti se řadí mezi vůbec nejmenší druhy. Od hlavy se přes nepotřebnou hruď, kterou v případě summonů klanu Ogata kryje jakési "brnění/krunýř," ze zlata, které klan obvykle využívá, aby tělo jeho členů i summonů nebylo tak zranitelné a křehké, jak obvykle bývá. Se summonem, kterého zraní první letící kunai, byste totiž daleko nedošli. Zajímavá část těla jsou tedy po očích a kusadlech až snovací bradavky. Jak můžete tušit, slouží ke tkaní pavučin. Původně modifikované končetiny nyní na vzduchu vylučují rychle tuhnoucí tekutinu, která je podle vědců nyní jedním z nejpevnějších materiálů na světě - pavučiny. Pokud byste je spletli dohromady, získáte neuvěřitelně silné lano, i když pokud přetrhnete jednu malou, nemůžete tomu uvěřit. Aby mohli vlákna spřádat, mají pavouci na končetinách jakési chloupky - hřebínky. Vznikná vlákna jimi spřádají do již zmíněných spletených svazků. Síla závisí na velikosti a schopnostech jedince. Pavouci jsou až na jeden druh, který ani nežije v Iwagakure no Sato, masožraví. Aktivně loví svou kořist, i když ji nedokážou strávit ve stavu, v jakém ji usmrtí. Tím se dostáváme k další schopnosti. Hlavní složkou pavoučího jedu jsou trávící enzymy. Velmi zjednodušeně řečeno tělo "kohokoli" včetně lidí "rozpustí." Pavouci totiž nemohou spolykat velká sousta a proto svou oběť nějakou dobu po otrávení vysají. K tomu ovšem musí být co největší procento orgánů v kapalném stavu. K tomu slouží kapalné enzymy. Díky nim a jedům, které s nimi souvisí, jsou členové klanu Ogata velmi nebezpeční. Samičky jsou větší než samečci a po spáření svého partnera většinou sežerou. Oplodněná samička naklade vajíčka. Někteří pavouci je nosí přichycená na těle, zapředená v kokonu, jiní je kladou do hnízd. Z vajíček se vylíhnou nepohyblivé larvy, které vyživuje vaječný žloutek. Tyto larvy žijí uvnitř kokonu. V okamžiku, kdy larva dospěje do stádia nymfy, jí matka pomůže dostat se ven z kokonu. Po strávení zbytků vaječného žloutku se nymfa svléká a stává se z ní dospělý jedinec. Pavouci se za svůj život svlékají mnohokrát a v tomto okamžiku jsou mimořádně zranitelní a není možné je přivolávat. Jinak ovšem mohou být přivoláni do jakéhokoli prostředí. Dokonce i na vodu, je-li to třeba. Díky menšímu využívání chakry, které je nutné pro zlaté brnění a právě stání na vodě, se ale rychleji vyčerpají a když prší nebo je vlhký vzduch, jejich vlákna tuhnou pomaleji a snižuje se jejich rychlost. V opravdu intenzivním dešti promoknou mnohdy natolik, že nemohou pokračovat v boji. Naopak v suchu a pouštních zemích jejich vlákna tuhnou velmi rychle, zvyšuje se jejich rychlost a pokud na místě netráví víc než půl dne, nic jim neschází. Normálně se pavouci dožívají sotva roku, ale ti velcí, které je možné přivolávat, žijí někdy i stejně dlouho jako ten, kdo je přivolává. Pokud je nesežerou jejich partneři nebo je nezasáhne jutsu nepřítele.
(Zdroje: Wikipedie.cz, Naruto.wikia.com, Google.com)
SUMMONI
Midorischi
基本情報 | BASIC INFORMATION
Jméno: Midorischi (Midori - zelený, Ischi - kámen)Midorischi
基本情報 | BASIC INFORMATION
Věk: 27 let
Země: Iwagakure no Sato
VZHLED A SCHOPNOSTI
Midorischi je jeden z opravdu velkých pavouků.Vzhledem k faktu, že je stejně starý jako Neya, už má i patřičnou velikost (téměř jako dospělé žáby). Je velmi slabý, co se týká fyzické síly, ale stojí na tlustých nohách pokrytých "hřebínky" pevně. Má sytě černou barvu, jen přes záda se mu táhne obrovský bílý kříž (ale pozor - není křižák!) a na všech osmi nohou má asi do druhého článku od země bílé proužky. Něco jako podkolenky. Patří mezi osmiočkovité, takže bílých korálkových očí má stejný počet jako končetin. Kusadla má jako každý pavouk dvoučlánková. Obsahují velmi nebezpečný jed, který by dokázal díky trávícím enzymům, jež má každý pavouk, rozpustit orgány každého člověka, do kterého by vstříkl víc než kapku jedu. I kapka by ale způsobila paralyzaci. Stejně tak je velmi rychlý, když se vyhýbá útokům. Před Taijutsu ho chrání zlaté brnění, ale před Ninjutsu se neumí nijak bránit, proto ho musí chránit ten, kdo ho přivolá. Jinak mistrně splétá pavučiny. Dokáže je utkat během několika sekund. Kdyby Neya někam padal z velký výšky, dokázal by ji těsně nad zemí zachránit pomocí narychlo spletené pavučiny. Kromě jedu a výhody v Taijutsu je to jeho jediná výhoda vzhledem k faktu, že je jinak proti shinobim nechráněný a i C-rankové techniky mu mohou znemožnit další boj. Dokáže chodit po vodě a udržet u svého těla brnění, což je ale de facto pasivní schopnost. Už od starých generací na pavouky tohoto klanu neúčinkovalo Taijutsu, viz. Anime a kunaie, které se od nich lehce odráží. Narozdíl od ostatních pavouků Midorischi nesnáší teplo a je téměř nemožné ho přesvědčit, aby vydržel v jakékoli pouštní zemi víc než několik minut.
背景情報 | BACKROUND INFORMATION
Midorischi se do opatrovnictví klanu Ogata dostal už jako malý.Když jeho matka sežrala po oplodnění jeho otce, získal jej klan a vyvíjel jeho schopnosti. Dlaň malinkého děvčátka pak s jeho krví přitiskly na papír a nechali ji, ať se o pavouka, který se narodil ve stejný den jako ona - Neya - postará. Postupně se cvičili v boji. Už odmala byl Midorischi jejím nejvěrnějším přítelem. Sledoval její trénink a i když se nikdy nenaučil mluvit, jeho mlčenlivost dívku uklidňovala. Když se stala Chuuninem, definitivně zmizel do vlastní dimenze. Předtím mohl sedávat na jejím rameni, ale jakmile dosáhl výšky jejího pasu, začali se ho lidé bát a to se klanu nehodilo. Neya to téměř nevnímala. Obnovila tetování na svém levém zápěstí, aby mohla Midorischiho kdykoli přivolat. Tetování má tvar drobného pavoučka, ale neustále jej kryjí dlouhé rukavice, takže nikdo nemůže odhadnout, co za potvůrku Neya přivolá. Nyní, jako ANBU, si Midorischiho a jeho jed nechává především jako zálohu, aby nemusela prozradit své skutečné schopnosti.
Ostatní mazlíčci
Jako další Neya nepřivolává pojmenované pavoučky.Jsou to jen ti úplně nejmenší. Za zmínku stojí jeden, který je svým způsobem Kamikaze. Vždy může Neya přivolat jen jednoho toho druhu a nesmí mít u sebe zároveň Midorischiho. Tento pavouček vleze komukoli pod oblečení a jakmile hryzne, do těla proudí jeho jed. Je ho sice velice málo, takže nerozpustí orgány jako jed Midorischiho, ale paralyzuje během jedné minuty celé tělo. Trvá mnohdy až do večera, než se protivník vzpamatuje. Aby ale mohl pavouček zaútočit, musí se nějakým způsobem Neya protivníkova těla dotknout. Dále už jsou to jen obvyklí pavoučci, které povolává do technik jako je "Rain of spiders" a další.
DODATEK
Děkuji Mizu za to, že můžu mít stejné summony jako ona. Stejně tak za její čas a nápad, díky kterému jsem mohla sepsat, jak přesně se pavouci klanu Ogata odtrhli od ostatních a její skvěle sepsané hierarchie. Taktéž se omlouvám Pili(-ce?) za zmatky (a pravděpodobně špatné skloňování jména) a prosím o smazání předchozího nepovedeného příspěvku s informacemi, které jsem všechny po upravení přesunula sem.
Anonymní- Anonymní
Re: Pavouci
V pořádku^^ já děkuji za slušnost a povoluji^^
Akasuna no PiliKKa- Kazekage*HA
- Počet príspevkov : 4481
Join date : 25. 09. 10
Shinobi
Vesnice: Sunagakure
Klan: Akasuna
Ns: Go on :: Smeťák :: Smeťák :: Koš :: Forum z dob Shijin, Akihira a Assasina :: Techniky :: Techniky staré forum
Strana 1 z 1
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru